koordynator - mgr Dominika Lisek

w roku szkolnym 2017/2018 funkcję koordynatora pełni mgr Beata Kot

W ramach działań szkoły promującej zdrowie uczniowie klas  VI, VII, VIII oraz III gimnazjum realizowali program „Nie spal się na starcie”, którego celem było przekonanie młodych ludzi, aby nie zaczynali palić papierosów. Po obejrzeniu filmu oraz pogadance na temat zdrowotnych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu uczniowie wykonali plakaty, które zostały wyeksponowana na gazetce pedagoga.

Organizatorzy: Beata Kot – pedagog szkolny, Małgorzata Cedzidło- nauczyciel biologii.

W ramach Szkoły Współpracy oraz Szkoły Promującej Zdrowie 5.06.2018r. w naszej szkole został zorganizowany sklep ze zdrową żywnością.  Zdrowe, pełnowartościowe  produkty przygotowali uczniowie oraz  rodzice klas  I-III, klasy IV a  i  VII. Uzyskane środki ze sprzedaży uczniowie przekazali dla  podopiecznych wolontariuszy naszej szkoły.

Organizatorzy: Beata Kot, Krystyna Tobiasz, Małgorzata Cedzidło

W maju 2018 roku uczniowie klas 1 - 3 w ramach realizacji programu wychowawczo - profilaktycznego częstowali się w porze śniadaniowej kanapkami oraz sałatkami jarzynowymi i owocowymi przygotowanymi przez rodziców. O tym, że śniadanie im smakowało świadczyły liczne dokładki i puste talerze każdego z nich. Cieszymy się bardzo, że moda na zdrową żywność na stałe zagościła w naszej szkole.