12 czerwca  2019 roku nasza szkoła już po raz kolejny uczestniczyła w Festiwalu Piosenki Angielskiej w Rabce. W tym roku szkołę reprezentował zespół dziewczyn z klasy 8 w składzie: Natalia Krzyżak, Aleksandra Krzyżak, Wiktoria Tabor i Julia Smoleń. Dziewczyny zaprezentowały piosenkę Anny Kendrick „Cups”. Jak co roku uczestnicy mieli do dyspozycji wiele atrakcji takich jak kreatywna strefa lego, programowanie robotów, eksperymenty, pokazy, namioty naukowe oraz doświadczenia z Laboratorium Pana Korka.

W dniu 4 czerwca 2019 odbyło się uroczyste podsumowanie XI Międzypowiatowego konkursu plastycznego pt. Pejzaż sądecki – kolaż marzeń i rzeczywistości, adresowanego do uczniów wszystkich szkół Sądecczyzny i osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Tegoroczna edycja dotyczyła przedstawień z wykorzystaniem techniki collage’u, Na liście laureatów znalazło się pięć uczennic klasy I z naszej szkoły: Julia Bernacka, Oliwia Wyżycka, Nikola Papież,Łucja  Kryzia, Lena Frączek.
Do konkursu uczennice przygotowywała mgr Teresa Ciuła

Młodzież z naszej szkoły zainteresowana turystyką i krajobrazami Beskidów w dniu 9 maja 2019r. kolejny raz brała udział w Powiatowym Konkursie Krajoznawczym pt. "Gorce". Bardzo dobrą znajomością tematu wykazali się uczniowie z klasy III gimnazjum Kamila Pajor i Przemysław Siciarz zajmując w konkursie II miejsce.

opiekun koła - mgr Wiesława Siciarz