W dniu 4 czerwca 2019 odbyło się uroczyste podsumowanie XI Międzypowiatowego konkursu plastycznego pt. Pejzaż sądecki – kolaż marzeń i rzeczywistości, adresowanego do uczniów wszystkich szkół Sądecczyzny i osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Tegoroczna edycja dotyczyła przedstawień z wykorzystaniem techniki collage’u, Na liście laureatów znalazło się pięć uczennic klasy I z naszej szkoły: Julia Bernacka, Oliwia Wyżycka, Nikola Papież,Łucja  Kryzia, Lena Frączek.
Do konkursu uczennice przygotowywała mgr Teresa Ciuła

Młodzież z naszej szkoły zainteresowana turystyką i krajobrazami Beskidów w dniu 9 maja 2019r. kolejny raz brała udział w Powiatowym Konkursie Krajoznawczym pt. "Gorce". Bardzo dobrą znajomością tematu wykazali się uczniowie z klasy III gimnazjum Kamila Pajor i Przemysław Siciarz zajmując w konkursie II miejsce.

opiekun koła - mgr Wiesława Siciarz

W maju w naszej szkole odbyły się liczne konkursy z języka angielskiego. Konkurs New Adventures sprawdził znajomość słownictwa i struktur gramatycznych, a konkurs The Best Reader  umiejętność czytania ze zrozumieniem tekstów w języku angielskim. Konkursy zostały przeprowadzone w grupach wiekowych i cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów. W konkursach wzięło udział 95 uczestników.

Czytaj więcej: Szkolne konkursy jezyka angielskiego