Umiejętność komunikowania się w języku obcym to niezwykle ważna umiejętność w dzisiejszych czasach. Uczniowie klasy drugiej gimnazjum są tego świadomi i zdecydowali się na realizację projektu właśnie z języka obcego. Do tematu nauki słówek z języka niemieckiego podeszli w sposób przyjemny i w swoim projekcie  stworzyli różne planszowe gry językowe.

Czytaj więcej:  „Tworzymy gry językowe”- projekt gimnazjalny  

Umiejętność odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach to podstawa dobrej komunikacji międzyludzkiej w dzisiejszych czasach. Dlatego  część uczniów naszej klasy, II gimnazjum, przystąpiła do realizacji gimnazjalnego projektu edukacyjnego  ,,Dobre maniery wśród nastolatków”.

Czytaj więcej: „DOBRE MANIERY WŚRÓD NASTOLATKÓW” – gimnazjalny projekt edukacyjny

W bieżącym roku szkolnym uczestniczyliśmy w gimnazjalnym projekcie edukacyjnym pod nazwą: Dumania „Dumaca” z Gorców, czyli o twórczości literackiej Władysława Orkana – piewcy ziemi limanowskiej. Dziewięcioro uczniów od marca do maja poznawało informacje na temat życia i twórczości Władysława Orkana, a tak na  prawdę Franciszka Ksawerego Smaciarza (Smreczyńskiego), ponieważ tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko pisarza. W ciągu trzech miesięcy dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji, np. tego, że pseudonim artystyczny ,,Orkan", który wiązać należy z porywistym wiatrem, odnosi się do niespokojnej natury mieszkańca Poręby Wielkiej położonej w powiecie limanowskim.

Czytaj więcej: Dumania Dumaca z Gorców, czyli o edukacyjnym projekcie gimnazjalnym