W dniu 6 grudnia przedszkolaki wierszem i piosenką powitały długo oczekiwanego gościa. Mikołaj obdarował dzieci pięknymi prezentami. Przedszkolaki bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty i podziękowały za upominki. W grudniu maluchy uczestniczyły również w wigilii klasowej. Podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Potem zasiadły do stołu nakrytego białym obrusem i zastawionego potrawami wigilijnymi przygotowanymi przez rodziców. Przedszkolaki uczestniczyły też w szkolnym spotkaniu przedświątecznym. Przebrane w stroje kolędnicze zaśpiewały kolędę "Wśród nocnej ciszy".

W styczniu dzieci gromadziły rekwizyty, przygotowywały kostiumy, ćwiczyły inscenizację, wiersze, piosenki i taniec do występu z okazji Dnia Babci i Dziadka.
W lutym zaprosiły swoich drogich dziadków na występ i słodki poczęstunek. Dzieci poznały także tradycje walentynkowe. Zrobiły serduszka, które wrzucały do specjalnie przygotowanej skrzynki.
 
Wspólnie z uczniami klas 1-3 bawiły się na zabawie walentynkowej. Czerpały radość z przebywania w większej grupie i miały okazję do nawiązania nowych przyjaźni.
Przedszkolaki w grudniu, styczniu i lutym nie tylko uczestniczyły w uroczystościach, ale także aktywnie włączyły się w akcje charytatywne prowadzone na terenie naszej szkoły. Brały udział w akcjach: "Zbiórka zakrętek",  "Zostań św. Mikołajem", " Góra Grosza" oraz "Pomoc dla Litwy". Kierując się słowami Jana Pawła II "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi", dzieci z oddziałów przedszkolnych bardzo chętnie niosły pomoc potrzebującym.